Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 10. prosince 2023 Julie

Jenže pro tyto studie mají zelenorudí progresivní zaměstnanci neziskovek velice jednoduché vysvětlení.

1. tyto studie vychází z matematiky a ta je ve světě svaté Gréty označená za rasistickou. Ergo tento důkaz nemůžete použít.

2.o ekologii už dávno nejde jak ukázala konference Beyond Growth která se koná přímo v budovách Evropského parlamentu. Na této konferenci zazněl názor že musíme přerozdělit bohatství. Význam západu musí klesnout a musíme vyrovnat klimatický dluh. Toto není o ekologii toto je komunismus maskovaný za ekologii. Toto je rudozelená ideologie!

Foto

On ten metan uniká všude možně. Zkuste si pořídit detektor metanu domů, a uvidíte.

A meten především uniká z bažin, vodních nádrží a moří. Co s tím? Vysušit, zasypat. A při tlení dřeva v lesích. Z kompostů a hnojišť.

Skleníkové plyny generují všechny živé organismy. Co s tím? Teprve když je vyhubíme, bude na Zemi konečně vše dokonale ekologické.

J37i81r10i 35T44i72c20h27y

15. 11. 2023 16:44

Je treba vyuzit technlogii na spalovani metanu, zejmena pri tezbe plynu. Co se tyce tvorby kyslicniku uhliciteho, je to vse uplny nesmysl. Historicky je jeho obsah v atmosfere nizky, je potrebny pro rust rostlin a jeho vliv na podnebi je prakticky znedbatelny.

A v Rusku při těžbě metan neuniká?

Při těžbě tolik ne, víc uniká v plynovodech. Ale vzhledem ke způsobu těžby (žádný fracking) a dopravy (žádné zkapalňování, žádné lodě) je ten "klasický" zemní plyn vůči ŽP šetrnější než uhlí, na rozdíl od LNG.

Chvíle googlení a uhlí má přibližně poloviční výhřevnost než plyn a vyrobením 1 MJ tepla z uhlí vznikne cca 2 více Co2 než z plynu. Takže 1 MJ z uhlí dá 4 x více Co2 než z plynu.

No, nějak se mně ta studie nezdá. :-)

J55i58r28i 61T48i80c23h43y

15. 11. 2023 16:45

Viz muj prispevek vyse. CO2 je potrebny a jeho vliv na oteplovani je zanedbatelny.

Jenom pro zdejší diskusní skeptiky: alma mater prof. Howartha, Cornelova univerzita je na 13. místě mezi nejprestižnějšími školami světa v žebříčku https://www.topuniversities.com/world-university-rankings. Mimochodem má alma mater, Univerzita Karlova v Praze, je v tomto žebříčku na 248. místě na světě, ČVUT na 454. Na první místě je MIT, na 2. Cambridge a na 3. Oxford.

Tak a teď jsem zvědav na křeče bruselských aktivistů, ti se duševně zhroutí. Logické vyústění - plyn zakázat, uhlí taky, prostě všechno :))

Garantuji ovšem, že žádná vláda v současnosti nepůjde proti svým občanům, takže terminály na LNG se dostaví a plyn se používat bude. I Němci se začínají bouřit proti greendealovému třeštění, anžto to na ně konečně začíná finančně dopadat. Firmy s energeticky náročnými výrobami se stěhují z Evropy, tož co nejčkon dál?

Zarazila mně formulace "při spálení stejného množství ...." A to jako myslí stejně kg nebo m3, zkapalněné nebo plynné

Stačilo sdělení “profesor ekologie” a nečetl jsem dál. Vylhaná pseudověda a pouhá teorie Godota!

Foto

Nepletete si ekologii a ekologismus?

Ekologie je celkem seriózní věda. Pavědou je ekologismus, což je ideologie, která se tou vědou jen ohání, aniž by ctila její postupy.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS