Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 10. prosince 2023 Julie
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Můj článek potvrzuje nejnovější sociologická analýza Česka: Česko se rozpadá. Poprvé po 30 letech si lidé přestávají vzájemně věřit - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

0 0
možnosti

Některým lidem jsem nevěřiil už za komunistů a nevěřím některým lidem stále.

;-)

0 0
možnosti

J39i32r66i 53V22r23a65b63e74c

29. 12. 2022 18:24

Sakra, jinak to tvrdil pán Smutný o Němcích, že jsou ovce. No toto....

0 0
možnosti

Jako obvykle přesné a smutné. Karma.

Jen pánové Zavadil a Kindl podle počtu diskuzních příspěvků jásají nadšením nad stávajícími fialovými zoufalci ve vládě.

0 0
možnosti

Pane Mahovský, přečtěte si laskavě ještě jednou a pomalu moje příspěvky.

Pak je možná pochopíte a pokud ne, budete na tom stejně, jako pan Kindl.

:-/

0 0
možnosti

Od brblání proti obnovitelným zdrojům energie přecházíte k brblání na všechno. Nakonec se z Vás "vylíhne" skalní příznivec Putina. Tak to na blogu občas bývá. Už dlouho se mluví o krizi, dělá se mnoho povyku, reportáží - ale já žádnou krizi kolem sebe nevidím. Obchody i silnice přeplněné, zahraniční dovolené vyprodané...Tak škarohlídi, třeba se vám více "poštěstí" v příštím roce.

1 4
možnosti

Zkuste se podívat na úřady práce... možná pochopíte

2 0
možnosti

"Běžný Čech si nemůže vybrat jiného dodavatele vody."

Zajímalo by mě, jak by si autor tu možnost volby představoval. Vodovodní síť není totéž, co elektrorozvodná síť, kde lze evidovat jak odběratele, tak i různé dodavatele el.energie (např. ze solárních panelů) na jedné páteřní síti.

1 0
možnosti

Takže monopol...

0 0
možnosti

Máte kus spletité pravdy. ČR je kusem záhady, míněno cenami a příjmy. Myslím, že jsme to definitivně prohráli již v roce 1948. Jakkoliv vzdáleno, postihuje to stále. Obrovskými odtoky miliard za matkami v zahraničí.To se vážně komunistům zdařilo. Proto to často kritizují ... :-)

Následně vina všech vlád. Cokoliv prodat, jako obava před nezaměstnaností. Český kapitál + tradice konkurenčních firem jaksi nepřítomno. Jsme nejprůmyslovější zemí- výhoda a zároveň prokletí. Bez surovin + Obrovská zátěž na spotřebu energií. Závislost na exportu - tvoříme nesmírně malý trh spotřeby. Co s tím ? Z nedaleké historie -

ČSSD vyřešila konec levné práce. Hnutí ANO zase levné mobilní operátory.Taky stříhalo naše občany jako ovce! Nejdražší daň na potraviny, PHM. Doba, kdy to bylo mravné. Člověk by z těch přebytků očekával nějaké rezervy. Reformy, Důchodovu zejména. ANO, těch slibů bylo. Nyní je tedy kasa prázdná, daně stejné- už jako nemravné. Už se na ledacos zapomnělo, pravda- bylo lépe. Reálný přínos, užitky bývalé vlády ? Rozumné a potřebné kroky?Odpověď si každá laskavý čtenář učiní samotný. Jinak ssouhlas-SDtříhaki dohola malého chlapečka ...

4 3
možnosti

Na vlády ODS jste zapomněl proč?

3 0
možnosti
Foto

J59i28ř58í 41K15i58n57d76l

29. 12. 2022 10:24

Poláci ze svého rozpočtu platí i Čechům levné potraviny. Je to rozumné. Také to u nás chcete ???

1 5
možnosti
Foto

DPH není jediný příjem státu z potravin. Zemědělec vyrobí se ziskem, ze kterého zaplatí daň. Může koupit nový stroj = daň. Lidé nejsou nezaměstnaní = méně peněz z rozpočtu. Lidé utratí méně za potraviny s nulovým DPH a utratí více za zboží s vyšším DPH. Obchodník zaplatí větší daň se zisku. Řidič natankuje v Polsku a zaplatí spotřební daň, bude tankovat potom u nás?

2 0
možnosti
Foto

Kdo může, ať nakupuje v zahraničí. V Polsku je IKEA také levnější. Stavební materiál také, určitě i další věci. V lednu tam jedeme pro materiál na rekonstrukci, spojíme to s výletem a nákupem jídla. Německo máme daleko. Jestli to nevadí našim vládám, tak se musíme zařídit jinak. Stejně omezíme spotřebu díky drahým energiím a celkové drahotě ale takhle máme možnost kreativně snižovat inflaci jinak, než svou omezenou spotřebou. Vtip.....já se snažím zbytečně neutrácet i tak ale cpát někam zbyteně peníze se mi už nechce.

6 0
možnosti
Foto

J24i38ř53í 10K63i50n60d38l

29. 12. 2022 10:21

V Polsku snížili od 1. února 2022 DPH na základní potraviny z tehdejších pěti procent na nulu. U pohonných hmot, elektřiny a plynu se DPH snížila z 23 na 8 procent a nulová daň byla zavedena také na hnojiva pro potřeby zemědělců. K listopadu roku 2022 byla u nich inflace 17, 4 proenta. U nás byla inflace 16,2 procenta

0 5
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS