Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 10. prosince 2023 Julie

S vlaječkami UKR Západ bojuje proti ruské agresi – do posledního ukrajinského vojáka

25. 02. 2022 19:23:43
Tak se podívejme, jak náš Západ "hrdinně" bojuje hlavně ústy, vlaječkami a rezolucemi proti ruské agresi - do posledního ukrajinského vojáka...

Hlavně abychom se neměli v důsledku skutečně tvrdých sankcí teď náhodou trochu energeticky a ekonomicky hůře kvůli problémům s dodávkami energie z Ruska.

Němci neodsouhlasí vyřazení Ruska ze systému mezinárodních plateb, protože by nemohli platit za ruský plyn a pak by ho asi nedostali, aby mohli pokračovat ve své sebevražedné Energiewende. Ale možná přece i na dluh, vždyť jsou to Alte Kameraden už od dob paktu Ribbentropa a Molotova.

Měli bychom okamžitě přestat odebírat jakékoli komodity z Ruska včetně energetických a neposílat své západní zboží do Ruské federace. S válečnými zločinci se neobchoduje.

Cena za snížení západního blahobytu a komfortu je snad opravdu minimální pomocí za to, že Ukrajinci za svou zemi obětují stovky a tisíce životů. Ovšem nejen za ni. Ukrajinci se teď stali doslova nárazníkovým pásmem naší svobody před ruskými tanky a bojovými letadly. Chováme se snad nyní k Rusku jinak, než se tehdejší Západ choval k SSSR po okupaci ČSSR v roce 1968? Sotva. Ano, Západ tehdy přijal statisíce československých emigrantů. Milostivě děláme nyní totéž. To je už obsaženo v mezinárodních humanitárních závazcích všech států.

Appeasement a podvolení se zlu je siamským dvojčetem degenerace boje za skutečnost svobodu a nezávislost v podobě ničím neohrožovaného blahobytu. I když posléze všichni o ten blahobyt vnější agresí přijdeme, zatím platí heslo „Po nás potopa“.

Příště budeme zase jen přihlížet a neriskovat válku už s naší účastí, když Rusko "vyslechne volání o pomoc" ruské menšiny v pobaltských republikách a půjde je znovu osvobodit od "nacismu a militarismu NATO"? Kde se zastaví Putin, když bude chtít zase z ČR a SR "svou sféru vlivu"? Jak dlouho by bojovala české armáda, která není ani schopna smysluplně investovat slíbené 2 % HDP? Nehledě na potenciál místní 5. kolony, možné nové rolnicko-dělnické vlády či zvacích dopisů.

Takže až Rusko vyřídí vojensky legitimní vládu Ukrajiny a ustaví tam svůj protektorát, pak nastane nový status quo, který západní Evropa v čele s Německem přijme v zájmu svého pohodlí a dostatku ruského zemního plynu?

Současný největší spojenec Ruska Čína se k ruské invazi na Ukrajinu staví v podstatě souhlasně. Kolik času zbývá, kdy současný ruský scénář povzbuzený laxní reakcí Západu ukrývanou za silná slova uskuteční Čína s Tchaj-wanem. Bude pán Bílého domu zase říkat, že „za nějakou dobu“ to bude agresora skutečně bolet?

Chce to na každou klopu vlaječku Ukrajiny, to přece musí stačit!

Hlavně ať máme nadále ruský zemní plyn, pohodlí a teplíčko.

Ale co na to naše svědomí, jak se vypořádáme s utrpením a vražděním Ukrajinců?

Autor: Milan Smutný | pátek 25.2.2022 19:23 | karma článku: 40.17 | přečteno: 7027x

Další články blogera

Milan Smutný

Petice a výzva vládě k zajištění bezpečné a cenově dostupné elektřiny

Spolek Realistická energetika a ekologie sepsal petici,v níž návrhem konkrétních kroků vyzývá vládu, aby přijala všechna nezbytná opatření pro zajištění bezpečné, soběstačné a cenově dostupné elektrické energie v České republice.

28.11.2023 v 15:17 | Karma článku: 19.34 | Přečteno: 300 | Diskuse

Milan Smutný

Prestižní studie USA: LNG je pro planetu emisně mnohem horší než spalování uhlí

Mezi experty na energetiku vybuchla atomovka. Přední vědec z Cornellovy univerzity v USA v analýze konstatoval, že LNG je pro planetu kvůli úniku metanu emisně mnohem horší než spalování uhlí. EU včetně Česka přitom na LNG sází.

14.11.2023 v 20:06 | Karma článku: 44.09 | Přečteno: 7018 | Diskuse

Milan Smutný

Německo v dotacích energie sabotuje Green Deal, Česko své podniky chránit nemíní

Německá vláda zadotovala na příští roky všechny své výrobní podniky poklesem spotřební daně z elektřiny téměř na nulu. Green Deal tak sabotuje. Vláda ČR tuzemské firmy bez podpory vystaví zničující konkurenci a Green Deal plní.

11.11.2023 v 2:24 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 965 | Diskuse

Milan Smutný

Fialův nákup potravin v Německu dokládá naprostou bezradnost koaliční vlády

Všechna média si všimla zprávy, kterou premiér Fiala rozšířil na sociálních sítích, když sám po nákupu v Bavorsku a Česku zjistil, že tytéž potraviny jsou v Německu levnější. Analýza jejich kvality by byla pro Česko ještě horší.

8.11.2023 v 8:00 | Karma článku: 45.14 | Přečteno: 6689 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Richard Neugebauer

Umělá inteligence vyřeší krizi demokracie

"Tož demokracii bychom už měli. Teď ještě nějaké demokraty!" (Tomáš Garrigue Masaryk), aneb jak vyřešit tuto klíčovou otázku fungování demokracie?

10.12.2023 v 18:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Radek Sárközi

Byla stávka ve školách úspěšná?

Zda byla stávka úspěšná, bude možné zhodnotit až podle toho, zda se podaří školským odborům prosadit všechny původní stávkové požadavky. Odboráři dostali velmi silný mandát. Snad ho nenechají vyšumět v nekonečných jednáních...

10.12.2023 v 18:00 | Karma článku: 6.29 | Přečteno: 159 | Diskuse

Boris Jedlička

Tak EU už zcela oficiálně podporuje terorismus. Že my nevěříte?

Tak EU už zcela oficiálně podporuje terorismus. Že my nevěříte? Ale ano. Ti "naši zástupci" z Brusele rozhodli o "humanitární" pomoci do Gazy ve výši 125 milionů EUR, což v dnešním kurzu dělá něco přes 3 miliardy Kč.

10.12.2023 v 15:38 | Karma článku: 9.00 | Přečteno: 137 | Diskuse

Petr Mach

Zákaz spalovacích motorů bude ekonomickou katastrofou. Fialova vláda ho odhlasovala.

Jednou ze součástí Green Dealu, „zeleného šílenství“ Evropské unie je schválený zákaz prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035. Volební cíl je jasný: Posílení euroskeptického bloku v EU a začít tato nařízení rušit.

10.12.2023 v 14:00 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 167 | Diskuse

Bohumír Šimek

Iluze zdravotní péče

Po Listopadu jsme chtěli znovu postavit zdravotnictví na přirozených základech. Ani stát, ani lidé neměli peníze. Politici se rozhodli postavit vše na postkomunistických, konstruktivistických základech.

9.12.2023 v 19:56 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 2728 | Diskuse
Počet článků 108 Celková karma 38.96 Průměrná čtenost 2243

Celý život jsem pracoval v komunikaci, napřed jako novinář s tematikou zahraniční politiky. Dodnes mne formuje šok z hrůz kambodžské genocidy spáchané v 70. letech Rudými Khmery. Byla naplánována jako maoistické sociální inženýrství a míněna  jako "náprava společnosti" zničením všeho, co nejsou a netvoří rolníci. Proto stoupence dnešní ideologie "zelené revoluce" s obdobnými zničujícími dopady na ekonomiku a společnost nazývám Zelenými Khmery. Přidal jsem do spolku českých vědců a expertů (realisticka.cz), protože v důsledku násilně prosazované totální elektromobility tuším existenční ohrožení dosud nejvýznamnější společnosti Škoda Auto a celého autoprůmyslu v EU. Byl jsem totiž  také 11 let mluvčím automobilky. Stabilní a cenově dostupná elektřina není komoditou, je to základní podmínka fungování naší civilizace.     

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

Zemřel herec Ladislav Županič, jehož proslavily Troškovy filmy a muzikály

Ve věku 80 let zemřel herec a dabér Ladislav Županič. Vedle divadla se uplatnil i v rozhlase, filmu a televizi. O úmrtí...

Mám kládu v kalhotách. Hvězdný Depardieu má nové trable kvůli svému chování

Francouzská televize France 2 vzbudila rozruch, když se rozhodla odvysílat nelichotivé záběry slavného herce Gérarda...